0460
Giselbert Hoke*
(Warnsdorf 1927 - 2015 Klagenfurt)
„"Spanien 22, Alarcon 2"“
1991
gouache on paper; framed
50 x 65 cm
inscribed, dated and signed: Spanien 22, Alarcon 2 18/9 91 Hoke
Provenance
Estimate: € 3.500 - 7.000
Result: € 8.580 (incl. fees)