0152
Hubert Sattler
(Wien 1817 - 1904 Wien)
„View of Landeck (Tyrol)“
1889
oil on canvas
46 × 76 cm
monogrammed and dated lower right: HS / 1889.
Provenance
Estimate: € 4.000
Result: € 5.120 (incl. fees)